Zapraszamy nauczycieli – innowatorów zainteresowanych włączeniem w proces dydaktyczno-wychowawczy słuchowiska radiowego. Jeżeli chcecie poznać tajniki jego tworzenia – od pomysłu do realizacji, zaangażować w ten proces uczniów, pokazać im piękno teatru wyobraźni – to spotkanie stanie się okazją do nabycia potrzebnych umiejętności oraz wzbogacenia wiedzy na temat możliwości wykorzystania słuchowisk Teatru Polskiego Radia w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Uwaga! Zmiana daty szkolenia.
Forma
Warsztaty.
Organizatorzy
- Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach;
- Fundacja Teatr Wyobraźni.
Adresaci
Nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych wszystkich przedmiotów, wychowawcy, opiekunowie świetlic, animatorzy kultury.
Opis formy
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników umiejętności tworzenia słuchowisk teatru radiowego oraz podniesienie wiedzy na temat możliwości wykorzystania słuchowisk Teatru Polskiego Radia w szkole podstawowej i średniej. Warsztaty poprowadzą twórcy z Fundacji Teatr Wyobraźni, która jest organem prowadzącym Muzeum Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim. Fundacja organizuje warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie tworzenia słuchowisk teatru radiowego w różnych częściach Polski, m.in: w Warszawie, Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy, Świdnicy, Krakowie.
Realizowane treści
- Teatr jako narzędzie edukacji – Izabela Kaleta.
- Metody teatralne w nauczaniu języków obcych – Izabela Krzak-Borkowska.
- Warsztat tworzenia słuchowisk teatru radiowego – Fundacja Teatr Wyobraźni.
- Tworzenie słuchowisk teatru radiowego w szkole z wykorzystaniem platformy edukacyjnej jako formy wspomagającej naukę języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
- Platforma wyobraźni – narzędzie do korzystania ze słuchowisk radiowych. Zasoby i zasady korzystania z platformy.
- Zakończenie i omówienie warsztatów.
Miejsce
ŚCDN w Kielcach, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 42.
Termin
16 lutego 2023 r., godz. 15.00–18.00.
Rejestracja/zgłoszenia
Należy zalogować się w Systemie Obsługi Szkoleń ŚCDN.
Koszt
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Kontakt
Izabela Kaleta, tel. 604 482 630; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.