logo_bip logo_rci_2 logo_et  w b fb
Wydarzenia

Aktualności

Szanowni Państwo,
Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Uczniowie, Rodzice,
przed nami rok szkolny 2019/2020. Życzymy wszystkim, aby był inspirujący. Niech entuzjazm oraz pasja towarzyszą Państwu w każdym szkolnym dniu, a praca będzie źródłem zadowolenia. Życzymy wielu sukcesów zawodowych i osobistych. Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty doskonalenia przygotowanej przez konsultantów Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Czekamy na Państwa
Dyrekcja i Pracownicy ŚCDN


logo menPodstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020:

czytaj więcej...


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą doskonalenia na rok szkolny 2019/2020.

czytaj więcej...


altProjekt „W drodze do wolności”

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Biurem Edukacji Narodowej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty jest realizatorem projektu edukacyjnego „W drodze do wolności”. Adresatem są nauczyciele i uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego. Zapraszamy do udziału w konferencjach i warsztatach.

czytaj więcej...


Projekt Polscy Olimpijczycy-Patrioci

Szanowni Państwo, mając na uwadze 100-lecie powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w innowacyjnym projekcie o charakterze edukacyjnym Polscy Olimpijczycy-Patrioci.


altProjekt „Egzamin ósmoklasisty – od analizy wyników do pracy na lekcji”

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego, języków obcych oraz matematyki do udziału w projekcie poświęconym analizie wyników egzaminu ósmoklasisty.

czytaj więcej...


mem132

Projekt Mosty Edukacji Matematycznej w klasach I–III

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zaprasza nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do udziału w projekcie Mosty Edukacji Matematycznej w klasach I–III.

 

NOWAPODSTAWAPROGRSzanowni Państwo, w związku z wdrażaniem w szkołach ponadpodstawowych nowej podstawy programowej serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne dla nauczycieli. Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

czytaj więcej...


teatr logoProjekt „Teatralna przygoda” – teatr w każdej szkole. Trzecia edycja 2019/2020
Zapraszamy do udziału w projekcie „Teatralna przygoda”. Celem projektu jest wspomaganie nauczycieli w zakresie wzmacniania wychowawczej roli szkoły poprzez kształcenie świadomego odbiorcy kultury.

czytaj więcej...


klucz88

Projekt Kultura Uczenia się BIS. Druga edycja 2019/2020

Zapraszamy na szkolenia, spotkania i aktywności w sieci szkoły, które wierzą, że – cytując za dr Marzeną Żylińską: „Aby zmienić szkołę, musimy zmienić to, co dzieje się na lekcjach. Powinniśmy odejść od kultury nauczania i wprowadzić kulturę uczenia się”.

czytaj więcej...


Liderzy dla Mlodziezy LOGOŚwiętokrzyski Program Rozwoju Liderów „Liderzy dla Młodzieży" to regionalna szkoła liderów działających na rzecz młodzieży. Program powstał z inicjatywy Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i realizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów.

czytaj więcej...


logo Liderow Akademii Oswiaty Centrum Edukacji Obywatelskiej i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach realizują bezpłatne, trzysemestralne studia podyplomowe Akademii Liderów Oświaty Szkoły Uczącej Się (ALO SUS).

czytaj więcej...


logo unoŚwiętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach z dniem 1 marca 2018 r. rozpoczęło realizację projektu „Uczeń i Nauczyciel Odkrywcami – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020.

czytaj więcej...


logo Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej Dziecięca Piłka Ręczna – III edycja

Szanowni Państwo!
Miło nam poinformować, że zakończyliśmy zmagania w Turniejach Finałowych w ramach III edycji Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej. Horyzonty Aktywności Fizycznej - Dziecięca Piłka Ręczna.


logo

Projekt „Nauczanie dwujęzyczne”

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach realizuje projekt „Nauczanie dwujęzyczne” skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli i przedstawicieli organów prowadzących szkoły. Projekt jest kolejną propozycją dla świętokrzyskich szkół zorganizowaną w ramach regionalnej kampanii Dwujęzyczne Świętokrzyskie.
Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji projektu w roku szkolnym 2019/2020.

czytaj więcej...


Projekt „Let's start the game”

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza nauczycieli języków obcych szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie „Let’s start the game”.

 

 

czytaj więcej...

altProjekt „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2019”
 
Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w dziewiątej edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2019” skierowanej do uczniów szkół z województwa świętokrzyskiego.
 

samiSerdecznie zapraszamy szkoły do udziału w IV edycji „Świętokrzyskiej Akademii Młodych Informatyków”. Wkrótce zamieścimy szczegółowe informacje.

 

Projekt „Język Obcy Nowożytny – droga do matury 2023”

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół ponadpodstawowych oraz klas ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie „Język Obcy Nowożytny – droga do matury 2023”. Projekt będzie miał charakter modułowy. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie we współpracy z wydawnictwem Macmillan Education.

czytaj więcej...


Projekt „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Świętokrzyskie”

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach serdecznie zaprasza osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą,  w tym m.in. nauczycieli, animatorów kultury, opiekunów zespołów artystycznych, członków stowarzyszeń, NGO, Kół Gospodyń Wiejskich, pracowników muzeów i bibliotek na SPOTKANIE INFORMACYJNE dotyczące kolejnej edycji programu Narodowego Centrum Kultury pn. „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.

Pokaż archiwum

Wydarzenia

Wydarzenia
Przepraszamy, opis nie jest dostępny
Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą 2019/2020

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych zdobyciem kwalifikacji z zarządzania oświatą na kurs kwalifikacyjny w roku szkolnym 2019/2020. Pierwsze spotkanie – 15 września 2019 r.

Forma
Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą.

Organizator
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli (na podstawie zgody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty).

Adresaci
Nauczyciele zainteresowani uzyskaniem kwalifikacji z zakresu zarządzania oświatą.

Opis formy
Kurs spełnia wymagania ramowego programu kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 listopada 2015 r.

Program

Zgodny z ramowym programem MEN.
1. Przywództwo edukacyjne w szkole.
2. Przywództwo dla uczenia się i rozwoju indywidualnego.
3. Polityka oświatowa – dyrektor jako lider w środowisku.
4. Zarządzanie zasobami ludzkimi.
5. Zarządzanie strategiczne w kontekście prawnym, społecznym i finansowym.
6. Zarządzanie własnym rozwojem zawodowym.

Ponadto zadania praktyczne powiązane z ww. obszarami tematycznymi kursu (realizowane w systemie e-learningowym) oraz seminarium dyplomowe.

Miejsce
Zajęcia odbywają się w roku szkolnym 2019/2020 w siedzibie ŚCDN, w systemie stacjonarnym (łącznie 144 godziny – w soboty i niedziele od godz. 9.00, 10 zjazdów – średnio raz w miesiącu od 15 września 2019 r. do czerwca 2020) oraz e-learningowym (łącznie 76 godz., pomiędzy zjazdami stacjonarnymi). Niektóre zajęcia są realizowane w wybranych kieleckich szkołach – przykładach dobrej praktyki. Kurs trwa 9 miesięcy.

Termin
Pierwszy zjazd (pierwsze spotkanie) – 15 września 2019 r. (niedziela), w siedzibie ŚCDN. Terminy kolejnych zjazdów zostaną podane na pierwszym spotkaniu.

Nabór: otwarty.

Rejestracja / Zgłoszenia
Zgłoszenia elektroniczne, za pośrednictwem Systemu Obsługi Szkoleń.

Kod formy: KKP01-2.

Zapisz się na kurs

Koszt: 1200 zł (możliwość płatności w trzech ratach).

Kontakt
Małgorzata Jas, e-mail: malgorzata.jas@scdn.pl, tel. 41 362 45 48 w. 115; kom. 604 542 001.

Uwagi
Liczba miejsc ograniczona – zgodnie z ramowym programem MEN grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób.

28.06.2019 - 30.09.2019 czytaj więcej...

Kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka obcego w okresie wczesnoszkolnym

OSTATNI NABÓR! Zapraszamy na ostatnią edycję kursu kwalifikacyjnego, obejmującego tylko dwa semestry, prowadzonego przez doświadczonych wykładowców, w dogodnych terminach i niewygórowanej cenie. Kurs zapewnia kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i klasach I–III szkoły podstawowej w zakresie metodyki nauczania języka obcego oraz rzetelne doskonalenie językowe.

Forma          
Kurs kwalifikacyjny dający uprawnienia.

Organizator  
ŚCDN – Pracownia Informacji Pedagogicznej i Języków Obcych.

Adresaci
Kurs przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkoli i klas I–III szkół podstawowych znających język angielski na poziomie A2+ lub wyższym, którzy chcą prowadzić zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu lub klasach I–III szkoły podstawowej.

Opis
Kurs obejmuje 270 godzin, w tym:

  • 100 godzin poświęconych metodyce nauczania języka angielskiego;
  • 110 godzin doskonalenia językowego;
  • 60 godzin praktyki dydaktycznej.

Zajęcia stacjonarne odbywać się będą w weekendy – sobota i/lub niedziela – od godz. 8.30 do 15.00 w siedzibie ŚCDN w Kielcach.

Kurs kończy się egzaminami z metodyki nauczania języka angielskiego i doskonalenia języka obcego.

Pierwsze zajęcia odbędą się w październiku 2019 roku.

Miejsce
ŚCDN w Kielcach, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 42.

Termin
5 października 2019 r. – 30 czerwca 2020 r.

Nabór otwarty.

Rejestracja / Zgłoszenia
Rejestracja na kurs przez stronę internetową ŚCDN za pośrednictwem Systemu Obsługi Szkoleń od końca września 2019 r.

Koszt około 1500 zł (możliwość płatności w ratach).

Kontakt
Ewa Witczyńska, ewa.witczynska@scdn.pl, tel. 606 711 931.

Uwagi
Obowiązuje egzamin wstępny z języka angielskiego napoziomie A2+/B1 dla kandydatów nieposiadających certyfikatów językowych wymienionych w Załączniku do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2017 r. poz. 1575, ze zm.).

03.07.2019 - 30.11.2019 czytaj więcej...

Projekt Wojewody Świętokrzyskiego „Świętokrzyskie dla Europy”

Pismo Wojewody Świętokrzyskiego dotyczące realizacji projektu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pn. "Świętokrzyskie dla Europy".

 

swietokrzyskie afisz3swietokrzyskie konkurs A2 plakat motyw2

 

01.08.2019 - 30.09.2019 czytaj więcej...

Inicjatywa Wojewody – Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej"

Pismo Wojewody Świętokrzyskiego

PLAKAT-gramy-dla-niepodleglej

30.09.2019 czytaj więcej...

Konferencja naukowa „Edukacja geograficzna – ku poszukującemu uczeniu się”
http://kegptg.geo.uni.lodz.pl/index.php?page=najblizsze-konferencje

23.11.2019 czytaj więcej...

© Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej.

Akceptuję ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information