Czy wiesz, że wiele rozwiązań dydaktycznych, narzędzi z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych wprowadzonych podczas edukacji zdalnej można wykorzystać w nauczaniu stacjonarnym? Jeśli chcesz doskonalić swój warsztat pracy w zakresie edukacji na odległość, pragniesz poznać skuteczne sposoby angażowania uczniów podczas zajęć online oraz narzędzia wspierające proces uczenia się − także podczas zajęć stacjonarnych − zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu grantowym.
Zagadnienia związane z mądrym i bezpiecznym użytkowaniem zasobów internetowych są ciągle ważnym elementem edukacji dzieci i młodzieży, dlatego Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Departament IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zapraszają szkoły podstawowe i ponadpodstawowe województwa świętokrzyskiego do udziału w jedenastej edycji projektu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.
Jeśli pragniesz doskonalić swoje umiejętności analizy źródeł historycznych przydatnych w pracy z uczniem w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, zapraszamy do udziału w projekcie. Spotkania prowadzone będą przez nauczycieli konsultantów, nauczycieli doradców metodycznych we współpracy z przedstawicielami Archiwum Państwowego w Kielcach, Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach i Muzeum Historii Kielc.
„Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”
Frank Smith
Wspieramy świętokrzyskich uczniów w rozwoju ich drogi zawodowej, dlatego ŚCDN w Kielcach rusza z kolejną edycją projektu Nauczanie Dwujęzyczne, propagującego wdrażanie edukacji dwujęzycznej. Wraz z ekspertami niedawno utworzonego Świętokrzyskiego Zespołu Innowatorów Dwujęzyczności proponujemy kompleksowe wsparcie formalnych i nieformalnych działań dwujęzycznych od przedszkola do matury. Zapewniamy pomoc planującym, rozpoczynającym i kontynuującym rozmaite formy edukacji dwujęzycznej poprzez zróżnicowaną ofertę szkoleń – konferencji, webinariów, warsztatów oraz zindywidualizowane wsparcie dla szkół wdrażających nauczanie dwujęzyczne. Zapraszamy do udziału w projekcie nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych, a szczególnie szkół zawodowych, dla których przygotowaliśmy specjalną ścieżkę projektową.
Łamigłówki to darmowe wsparcie w nauczaniu oraz świetny sposób na kształtowanie umiejętności logicznego myślenia. Jeśli chcemy, aby nasi uczniowie nabywali wiele ważnych kompetencji podczas niewymuszonej zabawy, nauczmy ich rozwiązywania łamigłówek. Zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów kształcenia oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Łamigłówek.
Edukacja matematyczna nie powinna być tylko przekazywaniem wiedzy i umiejętności, ale stać się okazją do poznawania świata, formułowania hipotez, doskonalenia logicznego rozumowania, wykorzystania różnych strategii i procedur matematycznych. Zapraszamy do udziału w projekcie, w ramach którego podpowiemy, jak odkrywać i rozwijać zainteresowania matematyczne dzieci i młodzieży na wszystkich etapach kształcenia.
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zaprasza nauczycieli i dyrektorów szkół z naszego regionu do interesującego projektu, który obejmuje działania ukierunkowane na poszukiwanie skutecznych oraz nowatorskich metod nauczania/uczenia się i wychowania. Proponowane w ramach projektu formy doskonalenia bazują na najnowszej wiedzy z pogranicza pedagogiki, psychologii poznawczej, neurobiologii czy informatyki. Zachęcamy do udziału w projekcie, który jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania świętokrzyskich nauczycieli.
Metodologia STEAM łączy w sobie różne dziedziny nauki i życia. Opiera się na wielopłaszczyznowej analizie problemów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. W edukacji STEAM, podobnie jak w życiu, kiedy spotykamy się z sytuacją trudną, zaczynamy ją poznawać pod różnym kątem i analizować po to, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Wówczas korzystamy z naszych doświadczeń i sięgamy po nową wiedzę z matematyki, sztuki, inżynierii, biologii, chemii czy fizyki. Zapraszamy do udziału w projekcie, który wprowadzi uczestników zajęć w metodykę prowadzenia zajęć wykorzystujących metodologię STEAM.
Jak pisał Amo Jones w Srebrnym łabędziu: „Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów”. Może też stanowić wspaniałą przestrzeń do tworzenia różnorodnych form teatralnych. Zapraszamy wszystkich nauczycieli bibliotekarzy do udziału w projekcie rozbudzającym kreatywność, zachęcającym do podejmowania twórczych działań, a także wskazującym, jak integrować środowisko czytelników.
Aktywni fizycznie uczniowie są zdrowsi i lepiej się uczą. Zabawy ruchowe oraz konkursy międzyszkolne z zakresu edukacji zdrowotnej umożliwiają uczestnictwo zarówno uczniom, jak i nauczycielom, w aktywnym procesie uczenia się promującym zdrowie i dobre samopoczucie oraz zachęcającym do dokonywania pożądanych wyborów i zachowań zdrowotnych. Zapraszamy nauczycieli i uczniów zainteresowanych propagowaniem postaw prozdrowotnych wśród społeczności swojej szkoły do udziału w drugiej edycji projektu łączącego sport, zdrowie i technologię.
Zapraszamy!
Wszyscy o tym wiemy, że dzieci uczą się szybko. Ich mózg, aparat słuchowy i artykulacyjny mają większą plastyczność. Wykorzystajmy otwartość dzieci na nowe doświadczenia i ciekawość świata. Zapraszamy do kolejnej edycji projektu, którego celem jest wdrożenie rozwiązań dwujęzycznych w przedszkolach województwa świętokrzyskiego.
Pragniecie Państwo dać uczniom możliwość wybrania się w niezwykłą „podróż historyczną” − poznania dziejów Polski, historii symboli narodowych, udziału w ciekawych konkursach, jesteście zainteresowani wymianą doświadczeń z nauczycielami województwa świętokrzyskiego, zapraszamy do udziału w projekcie. Nasza propozycja wpisuje się w realizację aktualnych kierunków polityki oświatowej państwa.
Prosimy o zapoznanie się z informacją na temat Konkursu historycznego „Z ziemi włoskiej do Polski – Józef Wybicki – życie i działalność”.
Strona 1 z 4