Od 1 listopada 2022 r. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach realizuje w ramach programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna – Akcja1 – Mobilność kadry edukacji szkolnej, projekt krótkoterminowy (KA122-SCH) we współpracy międzynarodowej.
Od czerwca 2022 r. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach realizuje projekt „Digital Academy in teaching practice for a seamless transition from preservice to in-service” (Digital TA) w ramach programu ERASMUS-EDU-2021-PEX-TEACH-ACA.
Od 1 października 2022 r. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach realizuje projekt „CHOPIN – language learning in sCHools: Preferably Immersive and billiNgual”, w skrócie CHOPIN. Cyfrowa edukacja oraz nauka języków obcych są w pewnym sensie jak rodzeństwo. Realizacja działań w projekcie CHOPIN ma za zadanie polepszyć wymiar praktycznego doskonalenia nauczycieli krajów partnerskich poprzez implementację metody zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego (CLIL) z elementami wirtualnej rzeczywistości (VR).
Od września 2019 r. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Kielcach realizuje projekt Akademia Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych. Projekt realizowany jest w ramach programu ERASMUS+ Akcja 2: „Partnerstwa strategiczne – Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji szkolnej”.
Projekt #R043 RDI2CluB „Rural RDI milieus in transition towards smart Bioeconomy Clusters and Innovation Ecosystems” (pol. „Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”) jest projektem partnerskim realizowanym przez Województwo Świętokrzyskie w ramach Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014–2020 w okresie od października 2017 r. do września 2020 r.
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach rozpoczęło 1 października 2019 roku realizację projektu partnerskiego z Programu EUROPA DLA OBYWATELI, KOMPONENT 1: PAMIĘĆ O PRZESZŁOŚCI EUROPY pod tytułem:
„Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach posttotalitarnych. Refleksje po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej”. Akronim: shareEU.
Od 2 października 2017 r. do 30 września 2019 r. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach realizowało międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+ „Tolerancja-Integracja-Kultura-Otwartość” (TIKO). Głównym celem przedsięwzięcia było przygotowanie nauczycieli konsultantów i specjalistów do pracy w zakresie edukacji wielokulturowej, antydyskryminacyjnej i integracyjnej.
Projekt międzynarodowy realizowany w ramach programu Erasmus plus Akcja 1 Mobilność kadry, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Miło nam poinformować, że projekt NIKE – Nauczyciel, Innowator, Kreator, Edukator, realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach Priorytetu III. Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie 3.3.1. Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli – projekty systemowe – Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych, został doceniony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i znalazł się wśród najlepszych projektów zrealizowanych w ramach ww. programu w trakcie jego pilotażu w latach 2012–2015.
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zrealizowało w ramach programu: Europejski Fundusz Społeczny – Program Operacyjny Kapitał Ludzki, priorytet III: Wysoka jakość systemu oświaty, w działaniu: Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych projekt pt. „NIKE – Nauczyciel, innowator, kreator, edukator". Partnerami ŚCDN w projekcie byli: Uniwersytet w Chichester (Wielka Brytania) oraz Instytut Kształcenia Zawodowego w Atenach (Grecja).
Projekt partnerski Leonardo da Vinci Laboratorium Cyfrowej Kreatywności – Kompetencje Zawodowe w Społeczeństwie Informatycznym realizowany jest przez Institut d'enseignement de Promotion sociale de la Communauté française (Uccle – Belgia), Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli (Kielce – Polska oraz Stafford College (Anglia).
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach realizuje projekt „Laboratorium Cyfrowej Kreatywności – Kompetencje Zawodowe w Społeczeństwie Informatycznym" jako koordynator w partnerstwie z Institut d'Enseignement de Promotion Sociale de la Communauté Française ̶ Uccle z Belgii oraz Stafford College ze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej na podstawie umowy nr 2012-1-PL1-LEO04-28173 1 z Narodową Agencją Programu „Uczenie się przez całe życie" w ramach Programu Leonardo da Vinci Projekty Partnerskie. Głównym celem projektu jest wypracowanie skutecznych metod współpracy ukierunkowanej na rozwój kompetencji zawodowych oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii (tablic interaktywnych i platformy e-learningowej) w kształceniu zawodowym.
Projekt „Koncepcja – Refleksja –Technologia – kierunek nowoczesnej i efektywnej edukacji zawodowej” skierowany jest do 15-osobowej grupy nauczycieli konsultantów i specjalistów Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Projekt przewiduje nawiązanie międzynarodowej współpracy pomiędzy Polską, Finlandią i Anglią. Czas trwania projektu planowany jest na okres 16 miesięcy – od 1 sierpnia 2012 r. Poprzez udział w projekcie nauczyciele konsultanci ŚCDN poszerzą swój warsztat pracy, uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez partnerów –fińskiego i angielskiego.
Udział koordynatora w wizycie programu Socrates ARION w kwietniu 2003r. w Cottbus w Niemczech był inspiracją zorganizowania przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach własnej wizyty studyjnej pod tytułem W jaki sposób wspierać nauczyciela XXI wieku?