Powrót do wyników

Liczba wolnych miejsc: 13

Zaloguj się - aby zapisać się na kurs
Kod formySS25
Nazwa formySeminarium "Promocja biblioteki szkolnej"
Rodzaj formySeminarium
Obszar tematycznyOferta metodyczna: Biblioteka szkolna
Poziom edukacyjny Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła ponadgimnazjalna
AdresatNauczyciele bibliotekarze województwa świętokrzyskiego.
Cel/cele formyZapoznanie z praktycznymi aspektami organizowania skutecznych działań promocyjnych biblioteki szkolnej z wykorzystaniem reklamy i public relations.
Realizowane treści1. Wykorzystanie reklamy i public relations w działaniach promocyjnych biblioteki szkolnej i pedagogicznej.
2. Zasady kontaktów biblioteki z mediami w celu utrzymywania dobrej komunikacji ze środowiskiem społecznym – media relations.
3. Promocja oferty edukacyjnej biblioteki szkolnej z wykorzystaniem gier miejskich i bibliotecznych.

Sposób realizacjiProgram seminarium:
1. "Marketing w bibliotekach: reklama i public relations, ze szczególnym uwzględnieniem media relations" – prof. nadzw. dr hab. Mariola Antczak, kierownik Katedry Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.
2. "Gry miejskie i biblioteczne" – Barbara Bakalarz-Kowalska, dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
3. "Ibuk Libra – platforma książek elektronicznych" – Robert Kardas, nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach.
Warunki ukończenia formyAktywny udział w seminarium.
UwagiSeminarium odbędzie się 31 maja 2017 r. (środa) w godz. 12.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, przy ul. ks. Piotra Ściegiennego 2 (Sala Kominkowa).
Rejestracja rozpocznie się od godz. 11.30.
Udział w seminarium jest bezpłatny.
Organizatorami spotkania są Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach.
Liczba godzin stacjonarnych3
KierownikBarbara Skarżyńska
Telefon kierownika 41 362 45 48 wew. 117
Email kierownikabarbara.skarzynska@scdn.pl
Powrót do wyników