Powrót do wyników

Liczba wolnych miejsc: nieograniczona

Zaloguj się - aby zapisać się na kurs
Kod formyKONS01
Nazwa formyXIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim oraz VI Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Niemieckim
Rodzaj formyKonkurs
Obszar tematycznyOferta metodyczna: Języki obce
Poziom edukacyjny Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła ponadgimnazjalna
AdresatNauczyciele języka angielskiego i innych języków obcych, uczniowie szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Cel/cele formyPrezentacja umiejętności językowych uczniów uczących się języka angielskiego. Uświadamianie, że formy parateatralne, w tym drama, są szczególnie pomocne i atrakcyjne w nauczaniu języka angielskiego.
Realizowane treści1. Przygotowanie przedstawienia teatralnego w języku angielskim oraz języku niemieckim.
2. Prezentacja przedstawienia teatralnego w języku angielskim oraz języku niemieckim.
Sposób realizacjiJest to trzynasta edycja Przeglądu Teatrów Szkolnych w języku angielskim oraz szósta edycja w języku niemieckim, w którym wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (przegląd teatrów w języku niemieckim obejmie również szkoły podstawowe, dotychczasowe gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne). Wcześniejsze edycje zakończyły się sukcesem i cieszyły się powodzeniem wśród uczestników i publiczności.
W ramach projektu odbędą się warsztaty, w czasie których nauczyciele będą przygotowywani do pracy z uczniami na zajęciach teatralnych. Warsztaty dla nauczycieli będą prowadzone od października do grudnia 2018 r. Realizacja konkursu odbędzie się w marcu 2019 r. Konkurs będzie realizowany w ciągu trzech dni.
W tym roku przegląd teatrów będzie odbywał się w ramach projektu ŚCDN "Teatralna przygoda"(nauczyciele będą brali udział w warsztatach oraz w seminariach w ramach tego projektu).
Termin zgłoszenia udziału szkoły do Przeglądu Teatrów Szkolnych – do 28 lutego 2019 r. W zależności od ilości zgłaszających się szkół konkurs może się odbywać w dwóch etapach. Szczegółowe informacje ukażą się na stronie internetowej ŚCDN do końca października 2018 r.
Warunki ukończenia formyAktywny udział w imprezie.
Liczba godzin stacjonarnych4
KierownikSławomir Sobocki
Telefon kierownika 41 362 45 48 wew. 113
Email kierownikaslawomir.sobocki@scdn.pl
Powrót do wyników